11. ročník Batist Nej sestřičky je zahájený. O královně mezi sestřičkami se rozhodne 5. října v Náchodě

12 finalistek letošního klání o titul nejsympatičtější sestřičky

Pražské Divadlo Na Maninách ožilo neobvyklým ruchem při vyhlášení 11. ročníku soutěže o nejsympatičtější zdravotní sestřičku Batist Nej sestřička 2019. Ředitel soutěže David Novotný představil také dvanáctku finalistek, zdravotních sestřiček ze zdravotnických zařízení z celé České republiky. Ty se představily při rozhovoru se svými patrony.

„Tuhle soutěž mám velmi rád, protože není o věku a kráse, ale vybírá se nejsympatičtější sestřička, která je odborně a lidsky na výši. A to je velmi cenné. Soutěžní klání obohatíme umělci a známými osobnostmi. Nebudou chybět ani krásní mladící ze soutěže Muž roku. Myslím, že si finále soutěže Batist Nej sestřička všichni užijeme,“ uvedl ředitel soutěže David Novotný.

Komu předá úřadující Batist Nej sestřička 2018 Ivana Lelkesová z Nemocnice v Novém Městě na Moravě pomyslnou korunku rozhodne hlasování. Výsledek bude oznámen při finále soutěže v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě dne 5. října 2019.

Záštitu nad 11. ročníkem soutěže Batist Nej sestřička převzala, mimo jiných, předsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny prof. Věra Adámková, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Aleš Cabicar, starosta Náchoda Jan Birke, senátor Martin Červíček, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula či ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který uvedl: „Jedu právě z Hradce Králové, kde jsem měl setkání se sestrami z domácí péče. Uvědomil jsem si, jaký mají sestřičky široký záběr. Jsou veledůležitým článkem v koloběhu systému zdravotnictví. Před pár dny jsme spustili kampaň Studuj Zdrávku, jejímž cílem je přilákat mladé lidi ke studiu na středních a vyšších odborných zdravotnických školách a k práci ve zdravotnictví. A právě sestřičky z Batist Nej sestřičky mohou být mladým lidem příkladem, proč ve zdravotnictví pracovat.“

Obchodní ředitel firmy Pavel Doubrava předal také ředitelce Divadla Na ManináchKateřině Duškové šek na 10 000 korun. „Přesně vím, co s penězi uděláme. V domově pro seniory, který také provozujeme, za ně koupíme vodní postel,“ řekla Kateřina Dušková.

Svoji sestřičku měla přidělenou také moderátorka televize Prima Sandra Parmová. „Mám letos tu čest, že budu finále Batist Nej sestřičky s Karlem Voříškem moderovat. Tady jsem měla možnost si všechny finalistky prohlédnout. Jsou to sympatické ženské. Moje zkušenosti se sestřičkami mám dobré i díky sestřičkám na porodnici, když jsem rodila svoji malou Emilku. Sestřička musí být usměvavá a vstřícná. Hodně je obdivuji, protože my pacienti jim to občas vůbec neusnadňujeme,“ řekla Parmová.

Přiznala, že nikdy nechtěla být zdravotní sestrou a měla úplné jiné ambice. „Povolání zdravotní sestry mě připadalo hodně odpovědné. Jako holka jsem chtěla být učitelkou zeměpisu, ale vítr mě zavál do televize na Primě. Ale mým snem je mít květinářství a ideálně s kavárnou. A ideálně někde u nemocnice. Dobrá káva povzbudí sestřičky a květiny můžete vzít na návštěvu za nemocným pacientem,“ rozvíjela svůj podnikatelský plán Sandra Parmová.

Úctu k práci zdravotních sester a bratrů má také herečka Jitka Sedláčková, která s hereckými kolegyněmi Kairou Hrachovcovou, Vandou Hybnerovou a Dášou Zázvůrkovou navázaly svým jedinečným představením Můžem i s mužem.

„Nejsem zrovna ukázkový pacient. Jsem hrozný srab, proto zdravotníky obdivuji, jakou mají se mnou trpělivost.  Přesto se mezi erudovanými sestřičkami najdou takové, které umí pacientovi pořádně zatopit. Mám bohužel i tuto zkušenost. Ideální sestřička je profík s chladnou hlavou, ale zároveň bych ráda viděla sestřičku, která je dobře zaplacená a má úsměv na tváři. Smysl pro humor opravdu považuji za velmi důležitý,“ uvedla Jitka Sedláčková, která si zdravotnici zahrála také ve filmu. „Hrála jsem sestřička například v Nemocnici na kraji města. V seriálu Doktor Martin jsem, coby lékařka porodník, pomohla Jitce Čvančarové porodit její „gumové dítě“. Protože vím, že porod je pro maminku velice těžká chvilka, natáčení této scény mi nebylo vůbec příjemné.“

Zpěvačka Nelly Řehořová, která čerstvě oslavila své 18. narozeniny, a rozpovídala se, že když byla malá, chtěla být sestřičkou. „Ve školce jsem jsme si hráli na pana doktora a na zdravotní sestřičku, já vždy chtěla být zdravotní sestřičkou“ dodala Nelly.

Mezi hosty Batist Nej sestřičky a následného divadelního představení Můžem i s mužem, se objevily další známé tváře: Michaela Dolinová, Bára Fišerová, Josef Vágner, Alena Wilson, Soňa Marková či například několik finalistů ze soutěže Muž roku.

Komerční prezentece