Anonym ohlásil uložení bomby v pražském IKEM

Policie areál uzavřela

Anonym dnes před polednem ohlásil prostřednictvím e-mailu zaslaného médiím uložení bomby v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Policejní pyrotechnici za provozu nemocnici prohlížejí, zařízení evakuováno nebylo. ČTK to řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

„Nyní tam probíhá pyrotechnická prohlídka za provozu, tedy bez evakuace,“ uvedla mluvčí. Podle ní pisatel výhrůžku o uložení výbušného systému rozeslal e-mailem do jednotlivých redakcí.

K podobnou událost zažil IKEM už v minulém týdnu, kdy v areálu zasahovaly policejní jednotky. Policie areál nemocnice uzavřela, nikoho nevpustila dovnitř. Následně potvrdila, že byla nemocnice uzavřena kvůli anonymnímu nahlášení výbušniny.

„Můžeme potvrdit, že v IKEM byla nahlášená mimořádná událost a v současné chvíli skupina policistů prohledává budovu a přijímáme doporučená opatření,“ potvrdila pro sesterský tisk Náš REGION mluvčí nemocnice Šárka Nevoralová.

Původně neoficiální informaci o bombě potvrdila policie. „Mohu potvrdit, že na základě anonymního oznámení o uložení nástražného výbušného systému v pražském IKEMu přijala pražská policie v úzké součinnosti s vedením tohoto zdravotnického zařízení adekvátní bezpečnostní opatření spočívající mimo jiné i v preventivní pyrotechnické prohlídce, která proběhla bez evakuace,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Dodala, že bližší informace o přijatých bezpečnostních opatřeních nebudou z taktických důvodů zveřejněny.