Babiš sdílel zkušenosti lékařky ošetřující lidi s covidem. „Kde berete tu drzost!“ reagovala

Andrej Babiš ve videu Čau, lidi! na sociálních sítích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli na svém facebookovém profilu sdílel příspěvek lékařky z brněnské Nemocnice Milosrdných bratří, v němž kritizuje lidi odmítající očkování proti covidu-19. Lékařka čerpá z půlroční zkušenosti z péče o covidové pacienty. Jenže přesdílení Babišem se doktorce nelíbí.

„Z těch příběhů mrazí a já doufám, že už se nikdy nebudou opakovat. Že je už nikdy nezažijeme. A jediná jistota, kterou máme, je očkování,” komentoval Babiš příspěvek lékařky Martiny Žižlavské publikovaný na Facebooku.

Jenže taková velká sláva se lékařce nelíbí. Původní příspěvek doplnila o kritiku vlády.

„Pane premiére Babiši, pamatuju si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuju si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat – ale ne, stejně jako řada českých občanů, ani vy neposloucháte odborníky. Pamatuju si, že jste nám ve snaze o záchranu lidí moc nepomohli, a pak jste se snažili to lepit nesystematickými finančními příspěvky,” napsala lékařka a doplnila, že nechápe, kde premiér bere drzost psát na svůj profil, že jej z covidové situace mrazí. „Na to je trochu pozdě,” uzavřela lékařka.

vlb