Brno zmodernizovalo Úrazovou nemocnici za 52 milionů

Úrazová nemocnice v Brně má na jednom z objektů za 52 milionů korun nové zateplení, fasádu, střechu i okna a také klimatizované ambulance a pokoje pacientů. Investice zlepší komfort pacientů i personálu a přinese úspory energií, podle náměstka primátorky Petra Hladíka přesáhne úspora milion korun ročně.

Rekonstrukce objektu v ulici Ponávka 10, kde jsou ambulance a lůžkové pokoje, začala loni v listopadu a skončila nedávno. „Kompletně se udělala nová střecha i se zateplením, vyměnilo se více než 150 oken, objekt má nové zateplení a fasádu,“ uvedl Hladík.

„Klimatizace je ve všech sedmi patrech, a to jak na pacientských pokojích, tak v ambulancích,“ uvedl Buštík. Dodal, že 44 milionů poskytlo město a osm milionů Státní fond životního prostředí. Podle Hladíka přinese investice lepší komfort pacientům i personálu. „Budova byla stará, nezateplená a měla stará okna. V zimě byla zima, v létě teplo a nedalo se pořádně dýchat. Okna navíc mají venkovní žaluzie, které brání vniknutí tepla dovnitř,“ řekl Hladík. Pozitivum vidí také v úspoře energií, která by za rok měla přesáhnout milion korun.

Úrazovou nemocnici Brno zřizuje město. Podle ředitele Zdeňka Buštíka má zařízení kolem 500 zaměstnanců a roční obrat asi 550 milionů korun. Nemocnice ročně udělá přes 7000 operací.