DHL zahájilo mezinárodní distribuci vakcín proti onemocnění covid-19

DHL uskutečnilo první přepravu vakcín do Izraele (Zdroj: DHL)

DHL, přední světová značka v logistice, zahájila mezinárodní distribuci vakcíny proti covid-19.  Vláda Izraele obdržela minulý týden první dodávky vakcín, které letecky přepravily společnosti DHL Express a DHL Global Forwarding. Minulou středu ráno přistálo první letadlo DHL Express na mezinárodním letišti Ben-Gurion v Tel Avivu a bylo přijato premiérem Benjaminem Netanjahuem. DHL Global Forwarding, mezinárodní skupina pro nákladní dopravu skupiny Deutsche Post DHL Group, také vyslalo charterový let s další dodávkou vakcín. Tento charterový let přiletěl na letiště Ben-Gurion 10. prosince ve 15:00 místního času. A další lety budou následovat.

“Jsme rádi, že jsme mohli přispět svými znalostmi logistiky a podílet se na distribuci vakcín po celém světě,” říká Travis Cobb, Head of Global Network Operations and Aviation ve společnosti DHL Express. „Současná krize ukázala, jak nepostradatelné jsou mezinárodní logistické sítě pro distribuci nezbytných ochranných prostředků a testovacích sad k zajištění ochrany zdraví.“ Nyní děláme další krok v společném boji proti koronaviru, naše týmy ve 220 zemích a teritoriích a globální přepravní síť je připravena – dodávat kdykoliv a kdekoliv. “

„Vývoj vakcíny proti koronaviru je pro lidstvo klíčový. Jsme hrdí na, že jako globální poskytovatel logistiky můžeme být aktivní součástí tohoto procesu a využít naše rozsáhlé logistické zkušenosti odvětví Life Sciences & Healthcare, odhodlání a vášeň našich zaměstnanců.

DHL uskutečnilo první přepravu vakcín do Izraele
DHL uskutečnilo první přepravu vakcín do Izraele (Zdroj: DHL)

Posláním skupiny Deutsche Post DHL je spojovat lidi a zlepšovat jejich životy, “uvádí Thomas Mack, Head of Global Airfreight, DHL Global Forwarding.

Kromě prvních letů do Izraele se společnost DHL připravuje ještě na další dodávky vakcín během prosince.

V naší mezinárodní přepravní síti DHL spolupracuje více než devět tisíc specialistů z oblasti farmacie, medicínské techniky, výzkumných organizací, velkoobchodů a distributorů, stejně jako nemocnice a další poskytovatelé zdravotní péče; jsme propojeni napříč sítí díky digitalizaci od klinických studií až po péči o pacienta.

Portfolio společnosti DHL pro zdravotnický sektor zahrnuje více než 150 farmaceutů, 20+ skladů klinických testů, 100+ certifikovaných stanic, 160+ skladů kvalifikovaných pro GDP, 15+ míst, certifikovaných GMP, 135+ lékařských expresních míst a mezinárodní rychlou logistickou síť pro 220 zemí a teritorií.

V celosvětovém měřítku čelí poskytovatelé logistických služeb výzvě k co nejrychlejšímu zavedení dodavatelského řetězce v oblasti zdravotnictví. Bude potřeba dodávat vakcíny v bezprecedentním množství: více než 10 miliard dávek po celém světě, včetně regionů s méně rozvinutou logistickou infrastrukturou, kde žije přibližně 3 miliardy lidí.

V příštích dvou letech budou muset dopravci zajistit mezinárodní přepravu až 200 tisíc palet a 15 milionů chladicích boxů, což znamená uskutečnit cca 15 tisíc letů.

S leteckou flotilou více než 260 vyčleněných přepravních letadel, s mnoha partnerskými leteckými společnostmi, sítí hubů a překladišť ve více než 220 zemích a teritoriích, je společnost DHL optimálně vybavena a připravena na celosvětovou dodávku vakcín proti covid-19. Historicky se vakcíny vyvíjely v časovém horizontu 5 až 20 let. Vývoj vakcíny proti covid-19.