Dnes ráno v Příbrami se deset lidí v rodinném domě otrávilo oxidem uhelnatým, který vznikl pravděpodobně nedokonalým spalováním v kotli na tuhá paliva. Zdravotníci je převezli se ztrátou vědomí do tří nemocnic a kvůli vyššímu počtu zraněných byl aktivován traumaplán po dobu asi hodiny a půl, informovali mluvčí záchranné služby a hasiči.
Dnes ráno po 07:00 došlo k události v rodinném domě na Březnické ulici, kde byl kotel na tuhá paliva zdrojem oxidu uhelnatého v důsledku nedokonalého spalování. Podle mluvčí krajských hasičů Veroniky Švorcové Mocové šlo o větší rodinný dům rozdělený na bytové jednotky. Hasiči provedli přirozené odvětrání objektu a měření koncentrací plynu. Sedm osob bylo evakuováno z domu, zatímco tři lidé byli zachráněni ještě před příjezdem hasičské jednotky.
Podle mluvčího záchranné služby Marka Hylebranta bylo deset pacientů s poruchami vědomí. Záchranáři je převezli do nemocnic s hyperbarickou komorou – sedm z nich do nemocnice v Kladně, jednoho do nemocnice Na Homolce v Praze a dva na centrální příjem do Příbrami.


