Do odlehlých oblastí Moravskoslezského kraje vyjedou očkovací týmy

Vakcína, očkování. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Mobilní očkovací týmy nabídnou v úterý a ve středu zájemcům z odlehlých oblastí Moravskoslezského kraje očkování proti covidu-19. Očkování bude možné bez předchozí registrace. Pro vakcínu si budou moci v doprovodu zákonného zástupce přijít i děti od dvanácti let.

V úterý se bude očkovat v Jablunkově na Frýdecko-Místecku a také v Osoblaze na Bruntálsku, ve středu pak ve Vítkově na Opavsku. Na všech třech místech se bude očkovat od 08:00 do 17:00. Zájemci o očkování musí mít s sebou doklad totožnosti a také kartičku pojištěnce. Mobilní očkovací tým bude v úterý k dispozici v Jablunkově v parku za radnicí a na náměstí v Osoblaze před obecním úřadem. Ve středu se bude očkovat ve Vítkově na náměstí Jana Zajíce. Lidé si budou moci vybrat, kterou vakcínu chtějí.

Mobilní očkovací týmy budou tvořit posádky složené z očkovací sestry a lékaře. Do Vítkova vyjedou zdravotníci Fakultní nemocnice Ostrava, v Osoblaze budou očkovat zdravotníci krnovské nemocnice a do Jablunkova vyrazí očkovací tým Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.

„V minulém týdnu jsme se starosty vybrali tři místa, kam vyrazí mobilní očkovací týmy s vakcínami proti covidu-19 … Tímto způsobem chceme dosáhnout vyšší proočkovanosti, která má napomoci vrátit naše životy do obvyklých kolejí. Vycházíme vstříc lidem, kteří to mají daleko do očkovacích center nebo si nevědí rady s on-line registrací do očkovacího systému,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO).

V Moravskoslezském kraji bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví k dnešnímu dni podáno 1,079 milionu očkovacích dávek. Za neděli nebyl v kraji evidován žádný pozitivně testovaný. Nově nakažených za posledních sedm dní je nyní v kraji 4,6 na 100 tisíc obyvatel.

ČTK, vlb