Ekonomické dopady covid-19 zřejmě ohrozí odměny zdravotníkům, navzdory pokynu ministra

Případy dvou významných Pražských nemocnic ukazují, že sliby o mimořádných odměnách pro zdravotnický personál nemusí být naplněny. Server novinky zveřejnil fotografii interního dopisu ředitele Fakultní nemocnice na Homolce Petra Poloučka, ve kterém zaměstnancům oznamuje očekávaný výpadek ve financování nemocnice a snížení objemu finančních prostředků na odměny za duben 2020. Podle vyjádření zaměstnanců nemocnice Na Bulovce pro server aktuálně, zase nepřišli na účet odměny ve výši, které jim slíbil ředitel Jan Kvaček.

„Zdravotníci v době COVID-19 pracují s mimořádným nasazením. Každý den si zaslouží naše obrovské poděkování. Díky nim zvládáme situaci tak dobře. Dal jsem pokyn ředitelům státních nemocnic, na které mám přímý vliv, aby zdravotníkům v první linii vyplatili odměny,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, dodal, že mimořádná odměna by se měla pohybovat 100 až 500 Kč za hodinu, podle míry rizika.

„Členové odběrových týmů, kteří se při práci setkávají s osobami s podezřením na nákazu, by měli dostat odměnu 1500 Kč za hodinu. Nemocnice samozřejmě můžou přidat i víc. Některé už tak učinily,“ uvedl ministr.

Jenže, podle informací médií si tento ministrův pokyn některé nemocnice vyložily po svém.

„Vedení nemocnice rozhodlo o snížení objemu finančních prostředků určených na výplatu pravidelných mimořádných odměn za měsíc duben 2020,“ napsal zaměstnancům v dopise ředitel Homolky Petr Polouček.

Zdůvodnil to nutností omezit provoz nemocnice s ohledem na péči o pacienty s covid-19. „Tato vynucená opatření se nutně odrazila na výkonnosti celé nemocnice, a proto jsme nebyli schopni dodržet plán produkce, který byl nastaven a který úzce souvisí s příjmy nemocnice. S ohledem na předpokládané výrazné výpadky finančních příjmů bylo vedení nemocnice nuceno, z důvodů zachování stabilní ekonomické situace, na tuto situaci zareagovat,“ napsal ředitel Polouček s tím, že jedná s ministerstvem zdravotnictví i s pojišťovnami o krizové úpravě podmínek financování péče.

Podle mluvčí nemocnice Martiny Dostálové se ale jedná o nedorozumění. „Celkový objem prostředků určených na mimořádné odměny se nesníží, naopak se zvýší o 3 miliony korun. Odměny se ale rozdělí zaměstnancům nemocnice nestejnoměrně, a to tak, že zdravotníci z covid týmů dostanou více, zatímco ostatní zdravotníci, jejichž činnost musela být v důsledku nouzového stavu omezena, naopak méně. Na jednoho zdravotníka v covid zóně připadne mimořádná odměna řádově několik desítek tisíc měsíčně, což je vysoce nadstandartní ohodnocení,“ uvedla v reakci nemocnice.

Další zkušenost má za sebou personál Nemocnice Na Bulovce. „Veškerou mimořádnou práci spojenou s Covid-19 pacienty řešíme formou mimořádných odměn. Tyto odměny rozhodně nebudou nižší než systém zavedený ve FN Motol,“ řekl ředitel Jan Kvaček v březnu pro aktuálně.cz. Podle informací v textu si lékaři a sestry ve Fakultní nemocnici Motol přijdou za každou osmihodinovou směnu na 4000 korun navíc k výplatě.

Jenže slíbené tisíce jako v Motole se podle zaměstnanců Bulovky na výplatnici neobjevily.

„Pracuji jako zdravotní sestra na jednotce intenzivní a resuscitační péče infekčního oddělení Nemocnice na Bulovce a skutečná výše odměn je pouze zlomkem částky uvedené ve vašem článku. Musím říct, že to pro mě i pro všechny zdejší pracovníky bylo velké překvapení,“ napsala aktuálně jedna ze sester z Bulovky, která si ale nepřála být jmenována.

Sestry z infekčního oddělení pak podle ní dostaly k výplatě bonus osm až dvanáct tisíc korun.

„Není to u všech stejné a není ani vůbec jasné, podle čeho to rozdělovali. Rozhodně ne podle počtu směn, spíše se zdá, že podle osobních sympatií. Za jednu dvanáctihodinovou směnu, kterou tady sloužíme, ten příplatek nicméně vychází v rozmezí 500 až 780 korun hrubého,“ říká sestra, která za březen na infekčním oddělení odsloužila sedmnáct dvanáctihodinových směn neustále obklopena pacienty nakaženými nemocí covid-19.

„Celkové náklady na odměny zaměstnancům i pracovníkům na dohodu o pracovní činnosti (DPČ) a dohodu o provedení práce (DPP) za měsíc březen spojené s péčí o pacienty s onemocněním covid-19 přesahovaly hranici 5 milionů korun, což je podle našich informací obdobná částka jako v případě Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedl mluvčí nemocnice Filip Řepa.

Podle něj měla Bulovka vyplatit odměny celkem 332 lidem, z toho 237 zaměstnancům a 95 pracovníkům na DPČ a DPP. V průměru měl dostat jeden oceněný zaměstnanec nemocnice k výplatě asi 15 tisíc korun navíc. Mluvčí však dodává, že výše odměny se lišila v závislosti na oddělení. „Nejvyšší odměny byly vyplaceny členům odběrových týmů,“ dodal Řepa.