Fakultní nemocnice Brno omezí návštěvy na středu a neděli

FN Brno. Zdroj: wikipedie

Fakultní nemocnice Brno omezí od soboty kvůli koronaviru návštěvní dny. Budou pouze v středu a v neděli od 15:00 do 17:00, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Pavel Žára. Některé nemocnice v kraji návštěvy zakázaly.

Omezení návštěv platí pro areál v Bohunicích a na Obilním trhu. V Dětské nemocnici zůstává režim stejný, jaký byl, tedy denně od 15:30 do 17:30 hodin a také v sobotu a neděli od 9:30 do 11:30.

Dosud v Bohunicích a na Obilním trhu platily návštěvy každý den. „Nyní budou ve středu a v neděli. U pacienta mohou být nejvýše dvě osoby. Pro pohyb v interiérech nemocnice stále platí povinnost nosit roušku,“ uvedl Žára.

Podle něj je doporučená doba návštěvy maximálně 15 minut. Návštěva se musí hlásit na pracovně sester, které jí změří návštěvu a zeptají se na příznaky nemoci covid-19. Pokud někdo bude mít teplotu nad 37 stupňů nebo příznaky nemoci, nelze podle Žáry návštěvu povolit.

Pokud je to možné, měly by se návštěvy konat ve venkovních prostorách nebo na jednolůžkových pokojích. V částech budovy, kde jsou pacienti s podezřením na nákazu, nejsou návštěvy možné. „Návštěvníci si musejí dezinfikovat ruce. Po ukončení návštěvní doby bude provedena dezinfekce ploch. Omezení se nevztahují na přítomnost u pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění,“ řekl Žára.

Zákaz návštěv kvůli narůstajícímu počtu koronaviru v ČR zavedly nemocnice po celé zemi. V kraji platí ve Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Kyjově a ve Vyškově. Návštěvy jsou zakázané i v městských nemocnicích jako Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazová nemocnice v Brně.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni přes 980 potvrzených případů nemoci covid-19. V ČR je od začátku pandemie k dnešku přes 16.340 nakažených.

ČTK,JŠ