FN Olomouc zavádí modré zóny, pro nástup a výstup pacientů

FOTO: FN Olomouc

Pacienti mířící do Fakultní nemocnice v Olomouci by se měli snadněji dostat auty, která jim zajišťují dovoz či odvoz, na potřebná pracoviště. Zdravotnické zařízení zavádí ve svém areálu takzvané modré zóny, kde mohou tato auta zastavit na 15 minut. Uvolnění parkovacích míst pro pacienty před zdravotnickými pracovišti umožnilo zřízení zónového systému parkování pro zaměstnance. Ti nyní odstavují svá vozidla na určených parkovištích v okrajových částech areálu nemocnice, sdělil mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

K opatření přistoupila nemocnice kvůli houstnoucímu provozu a nedostatku parkovacích míst. „Jedná se o modře označená místa pro stání vozidel, která mají umožnit bezproblémový nástup a výstup pacientů. Na těchto místech je stanoven časový interval 15 minut. Věříme, ze lidé budou vzájemně ohleduplní a budou stanovený limit dodržovat,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Havlík.

V první fázi jsou modré zóny zřízeny před centrálním monoblokem, kde sídlí například urgentní příjem a řada dalších klinik, před dětskou klinikou a budovou s klinikou plicních nemocí a tuberkulózy a onkologickou klinikou. „Do budoucna se bude počet modrých zón zvyšovat,“ uvedl mluvčí.

Aktuálně je v areálu olomoucké fakultní nemocnice k dispozici 842 parkovacích míst, ještě letos k nim přibude dalších zhruba 300. Umožní to práce na dvou plochách využitelných pro parkování u Fakulty zdravotnických věd a v bývalém areálu firmy Balus. Letos na podzim bude otevřen třetí vjezd do nemocnice z Hněvotínské ulice v prostoru mezi areálem Balus a Teoretickými ústavy Lékařské fakulty UP.

ČTK, JŠ