FN Olomouc zřídí druhé očkovací centrum

FN Olomouc. Zdroj: fnol.cz

Fakultní nemocnice Olomouc zřídí na přelomu května a června ve svém areálu druhé očkovací centrum, aby pokryla očekávaný nárůst počtu zájemců o očkování proti koronaviru. Zatímco nynější očkovací centrum v budově K zvládne denně aplikovat až tisíc dávek vakcín, kapacita dvou očkovacích míst bude 1300 dávek.

Médiím to sdělila vedoucí odboru kvality FN Olomouc Jiřina Cahlíková.

Dvě očkovací místa budou ve FN Olomouc fungovat od 27. května do 3. června. K nynějšímu očkovacímu místu přibude nové v budově II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické. Sloužit bude k aplikaci první dávky vakcíny proti koronaviru. „Vzhledem ke zvýšenému zájmu a kapacitě očkovacího centra v budově K jsme se rozhodli pro rozšíření vakcinace do dalšího objektu. Díky využití konferenčních prostor druhé interny můžeme navýšit počet očkování až na 1300 osob denně,“ uvedla Cahlíková.

Lidé, kteří na přelomu května a června přijdou do FN Olomouc pro druhou dávku vakcíny, ji opět dostanou v budově K. K oběma očkovacím centrům zavede pacienty žlutočerné značení.

V Olomouckém kraji funguje deset očkovacích míst, z nichž každé denně zvládne aplikovat několik stovek vakcín. Očkovací centra fungují zpravidla v nemocnicích, v Prostějově a Přerově na ně byly přeměněny prostory společenských domů. Lidé se mohou nechat očkovat také ve více než dvou stovkách ordinací praktických lékařů.

ČTK