Integrovaný záchranný systém dostal na dotacích 1,8 mld. Kč

Peníze. Foto: pixabay

Složky Integrovaného záchranného systému dostaly z evropských dotací 1,8 miliardy korun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) podpořilo 122 projektů, sdělil mluvčí ministerstva Vilém Frček. Podpora z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) podle něj směřuje na základny zdravotnických záchranných služeb krajů, stanice Hasičského záchranného sboru ČR, zbrojnice dobrovolných hasičů a služebny Policie České republiky.

Jedním z podpořených projektů byla například rekonstrukce hasičské zbrojnice v Poděbradech – Velkém Zboží s podporou za 4,8 milionu korun. Hasiči zde získali dvě nové garáže, nové šatny nebo sociální zařízení.

Dalším příkladem může být například modernizace vzdělávacího a výcvikového střediska ve Velkém Poříčí v Královéhradeckém kraji za zhruba 50 milionů korun. Umožní zvýšit úroveň výcviku ve výškách a nad volnou hloubkou.

Počet podpořených projektů se může zvýšit, peníze ještě zbývají v jedné výzvě Integrovaného regionálního operačního programu, uvedlo ministerstvo. IROP navazuje na sedm regionálních operačních programů a částečně na Integrovaný operační program z období 2007 – 2013. V současném programovém období z něj mohou příjemci čerpat i s dodatečným navýšením 123 miliard korun z evropských fondů a dalších zhruba 19 miliard korun prostřednictvím národního spolufinancování. Spolu s dalšími devíti operačními programy může Česko celkem čerpat 23,9 miliardy eur (614 miliard korun).

ČTK