Jen procento zemřelých s covidem-19 v Itálii bylo mladších 51 let

lustrační fotografie, FOTO: pixabay

Jen jedno procento lidí, kteří v Itálii zemřeli v souvislosti s nemocí covid-19, bylo mladších 51 let. Průměrný věk osob, jež v souvislosti s touto nemocí zemřely, v Itálii dosahoval 80 let. Průměrný věk nakažených je v této zemi o 25 let nižší. Uvedl to italský zdravotnický ústav ISS.

Od začátku epidemie v Itálii zemřelo v souvislosti s covidem-19 přes 36.000 lidí. Nejpostiženějším regionem zůstává desetimilionová Lombardie se zhruba 17.000 mrtvými, což představuje 47 procent úmrtí s touto diagnózou v zemi. Druhá Emilia Romagna, která má 4,5 milionu obyvatel, zaznamenala 4500 mrtvých, a třetí Piemont s 4,3 milionem obyvatel eviduje 4100 takových úmrtí.

V Itálii nejčastěji umírali s nemocí covid-19 lidé, kteří měli tři a více dalších nemocí. Podle zprávy bylo zemřelých bez dalších patologií 3,6 procenta. Nejčastějšími souběžnými nemocemi byly vysoký tlak (65,6 procenta), cukrovka (29,6 procenta) a ischemická kardiopatie (28,1 procenta).

Kvůli růstu počtu nových případů ve středu italská vláda prodloužila nouzový stav do konce ledna a vyhlásila nová opatření, například povinnost nosit roušky na veřejnosti či povinné testování cestujících z některých zemí, včetně těch z České republiky.

ČTK/MČ