Jihlavská nemocnice má novou magnetickou rezonanci za 37 mil. Kč

Nemocnice Jihlava. Zdroj: Wikipedie

Jihlavská nemocnice mění po deseti letech magnetickou rezonanci. Nové zařízení stálo 37 milionů korun a první pacienty na něm bude nemocnice zřizovaná Krajem Vysočina vyšetřovat v prosinci. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Pracoviště magnetické rezonance v jihlavské nemocnici je nyní kvůli montáži šestitunového zařízení mimo provoz. „Stěhování tak velkého a těžkého přístroje je komplikované. Musíme povolat na pomoc jeřáb a bourat,“ řekl provozně-technický náměstek Alexander Filip.

Vyšetření pomocí magnetické rezonance patří mezi moderní zobrazovací metody. Je schopná odlišit bílé a šedé hmoty mozku a normální tkáň od tkáně postižené chorobným procesem, řekl primář oddělení zobrazovacích metod Jiří Neubauer.

Jihlavská nemocnice je jednou z pěti nemocnic zřizovaných krajem. Podle informací z výroční zprávy měla loni 24.843 hospitalizací a provedla přes 7500 operací. K dispozici má 649 lůžek.

Magnetickou rezonanci mají vedle Jihlavy i další tři krajské nemocnice, chybí v Pelhřimově. Havlíčkobrodská nemocnice novou rezonanci za asi 32 milionů korun zprovoznila v červenci. Nové pracoviště magnetické rezonance za asi 31 milionů korun má od letošního roku také třebíčská nemocnice.

ČTK