Jihomoravský kraj koupí hodonínské nemocnici dvě nové sanitky

Sanitka. Foto: zzsjmk.cz

Hodonínská nemocnice dostane od Jihomoravského kraje dvě nové sanitky. Předpokládané výdaje na nákup jsou 2,4 miliony korun, uvedla to náměstkyně hejtmana Taťána Malá. Podle vedoucího správy a provozu hodonínské nemocnice Petra Hořínka má nemocnice 12 sanitek a po letošní obměně dvou bude potřeba vyměnit už jen další dvě. Jihomoravský kraj dává do obměny sanitek desítky milionů korun, především se to ale týká zdravotnické záchranné služby, kterou zřizuje.

Radní kraje schválili zahájení soutěže na dodávku sanitek. „Dojde tak k obnově vozového parku a ke snížení provozních nákladů na opravy a pohonné hmoty,“ uvedla Malá, která má na starosti investice kraje.

Podle ní sanitky zvýší komfort pacientů. „Vybavení bude klasické pro sanitku dopravní zdravotní služby. Bude tam lehátko, křeslo pro dalšího cestujícího a skříňky na věci,“ poznamenal Hořínek. Jihomoravský kraj loni zaplatil dvě nové sanitky pro kyjovskou nemocnici a dvě pro znojemskou. Letos chce dát po dvou jak hodonínské, tak kyjovské nemocnici. V posledních letech vynaložil kraj desítky milionů na nové sanitky, většina šla ale záchranné službě, která díky tomu obměnila desítky sanitek.