Karlovarská krajská nemocnice zvýší od března mzdy o 1500 korun

Foto: Nemocnice Karlovy Vary

Karlovarská krajská nemocnice (KKN) zvýší plošně od března zaměstnancům mzdy o 1500 korun. Dohodlo se na tom vedení KKN s odbory. Plošné zvýšení se nebude týkat jen individuálně nastavených smluv, oznámil mluvčí KKN Vladislav Podracký.

„Znamená to, že v letošním roce rozdělíme do mezd téměř o 50 milionů korun více než v předchozím období,“ komentovala výsledky dohody s odbory předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková. Jednání o kolektivní smlouvě na nadcházející rok ozbačila za věcné a korektní. Smlouvu bude podle ní možné podepsat do konce února, kdy končí platnost té stávající. „Navýšené tarify tak budou platit už od prvního března,“ dodala.

Kromě zvýšení základních mezd pak nemocnice mírně zvedne platby za ústavní pohotovostní služby. Většímu růstu plateb ale podle Samákové brání především starší závazky nemocnice. O možnostech jejich umoření vedení nemocnice intenzivně jedná se zřizovatelem, kterým je Karlovarský kraj, a se zdravotními pojišťovnami.

Podle odhadů z konce loňského roku by se KKN měla za rok 2019 dostat do ztráty okolo 70 milionů korun, předloni to bylo zhruba 250 milionů korun.

Karlovarská krajská nemocnice je největším zařízením v Karlovarské kraji a v současné době zaměstnává zhruba 1500 pracovníků v nemocnicích v Karlových Varech a Chebu. Průměrná výše mezd v KKN včetně všech vyplácených příplatků a přesčasové práce k 31. lednu letošního roku činila 47.199 korun u sester a 90.598 korun u lékařů.

ČTK