Karlovarský kraj schválil plán rozvoje karlovarské nemocnice

Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Karlovarská krajská nemocnice a.s.

Zastupitelstvo Karlovarského kraje včera schválilo aktualizovaný plán na dostavbu karlovarské nemocnice. Generel v sobě zahrnuje demolici nepoužívaných budov a přestavbu současných nevyužívaných budov a do budoucna i dostavbu nových, včetně zdravotnické střední školy. Demolice se má týkat kromě už zbourané bývalé patologie dětského oddělení a přestavba čeká budovy infekčního oddělení. Náklady na tuto fázi by měly dosáhnout podle odhadů 50 až 67 milionů korun.

„Podstatou generelu je výstavba nového pavilonu, který bude řešit péči zdravotní včetně hemato-onkologické péče, výstavba parkovacího domu a výstavba zdravotnické školy a mateřské školy pro zaměstnance nemocnice. Důležitý je i přesun transfuzní stanice do areálu nemocnice,“ řekla předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Jitka Samáková.

Nový pavilon by měl být připojen na centrální pavilon akutní medicíny, parkovací dům by měl vzniknout na místě dnešního ředitelství a sousední ambulance.

Náklady na realizaci celého generelu rozvoje se zatím odhadují asi na dvě miliardy korun. Podle Samákové se bude KKN a kraj jako zřizovatel a majitel areálu snažit získat dotace, například z programu ReStart. Pokud by vše postupovalo bez komplikací, mohl by se plán rozvoje naplnit do roku 2027 s tím, že poslední etapa generelu, stavba střední zdravotnické školy a mateřské školy by se mohla posunout i za tento termín.

ČTK