Konečně respektují zákon. Ministerstvo povolilo otevření restaurací, barů i diskoték

ilustrační fotografie, pixabay

Zdrcující rozsudky Nejvyššího správního soudu, které rušily jeden zákaz ministerstva zdravotnictví za druhých, přinutilo vládu otevřít zbytek zavřených provozů. Od pondělí se tak mohou otevřít restaurace, wellness zařízení, bazény, ale i bary a diskotéky.

Restaurace a další stravovací zařízení budou moci od pondělí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) otevřít vnitřní prostory. Hostů bude moci být tolik, kolik je míst k sezení. U stolu budou moci sedět nejvýše čtyři hosté, nutné bude dodržování rozestupů nebo nošení ochrany úst a nosu mimo konzumaci.

Nutné budou nadále negativní testy na koronavirus, očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci covid-19. Vojtěch to dnes řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

K náhlému rychlému rozvolnění vláda podle Vojtěcha přistoupila kvůli tomu, aby respektovala rozsudek Nejvyššího správního soudu. Podle ministra by mělo být uvolňování pomalejší a sám by byl spíše pro otevření až od 14. června, jak bylo dříve avizováno, uvedl.

ČTK, vlb