Koronavirus má 23 obětí, všichni byli podle Vojtěcha lidé trpící dalšími chorobami nebo lidé ve vyšším věku

Adam Vojtěch | FOTO: Spolek českých právníků Všehrd

V Česku zatím zemřelo 23 lidí nakažených novým typem koronaviru, počet lidí vyléčených z nemoci COVID-19 během dneška stoupl na 25. Oznámil to večer na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Dnes ráno ministerstvo zdravotnictví evidovalo 17 úmrtí a 11 uzdravených.

Počet pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19 se k dnešním 22:30 zvýšil o 159 na celkových 2976. V neděli činil denní nárůst 160 případů, v sobotu 262, v pátek dokonce 373. Přes víkend ale klesal počet provedených testů na koronavirus. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zatímco v pátek jich bylo 5247, což byl zatím nejvyšší počet testů v Česku za den, v sobotu bylo provedeno zhruba 4300 testů a v neděli asi 2800. Aktuální údaje ministerstvo zveřejní v úterý ráno.

V nemocnicích skončilo podle údajů k neděli 29. března 277 lidí s nemocí COVID-19. Zhruba pětina z nich byla podle údajů na webu ministerstva ve vážném stavu, naopak téměř čtvrtina se již z nemoci vyléčila, nebo byla propuštěna do domácí karantény.

V neděli ministerstvo zdravotnictví ohlásilo pět úmrtí na nemoc COVID-19, v sobotu dvě úmrtí. S nemocí zemřela také zdravotní sestra z pražské Thomayerovy nemocnice, příčinu úmrtí šetří policie. Mluvčí nemocnice Petr Sulek v neděl sdělil, že zdravotní sestra zemřela doma a s ohledem na přání rodiny nebude nemocnice uvádět žádné další informace.

ČTK