Krajská zdravotní postaví operační sály v Ústí, Děčíně, Chomutově

Zdroj: Pixabay

Společnost Krajská zdravotní, vlastněná Ústeckým krajem, postaví nové operační sály v nemocnicích v Děčíně, v Ústí nad Labem a Chomutově. Doplnit chce vybavení onkologického centra v Ústí nad Labem. Náklady jsou zhruba dvě miliardy korun. Zastupitelé Ústeckého kraje tyto investice podpořili.

Nový pavilon emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče bude v Děčíně. „Pokud budou všechna povolení, mohlo by se začít stavět letos,“ řekl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

V Ústí nad Labem bude nový pavilon s operačními sály, oddělením JIP a lůžkovým oddělením. „Sály budou sloužit zejména pro kardiochirurgii. Počítáme se zahájením stavby zhruba v první polovině příštího roku,“ uvedl Novák.

V chomutovské nemocnici je v plánu stavba nového pavilonu emergency s operačními sály. Komplexní onkologické centrum Krajské zdravotní v Ústí nad Labem by mělo získat nový lineární urychlovač. „Peníze na onkologii potřebujeme ještě letos. Životnost urychlovače, který stojí zhruba 130 milionů korun, letos končí,“ uvedl Novák.

Krajská zdravotní už začala jednat s Evropskou investiční bankou o poskytnutí miliardového úvěru, který by splácel kraj deset let. Druhou miliardu poskytne kraj z vlastního rozpočtu. O uzavření úvěru budou zastupitelé jednat. Krajská zdravotní spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji.

ČTK