Krajská zdravotní rozšíří provoz odběrových míst na koronavirus

FOTO: pixabay

Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz odběrových míst na testování koronaviru. Reaguje tím na vývoj epidemiologické situace v regionu.

Odběrové stanoviště v nemocnici v Děčíně bude fungovat od pondělí do pátku od 10:00 do 13:00, v Ústí nad Labem ve stejné dny od 8:00 do 10:00, v Teplicích v úterý a ve čtvrtek od 7:30 do 10:00, stejné časy budou v mostecké nemocnici, v chomutovské nemocnici ve všední dny od 8:00 do 12:00. Pacienti se mohou otestovat ještě v litoměřické nemocnici, kterou má Krajská zdravotní převzít od začátku roku 2021.

„Epidemiologickou situaci v České republice, zejména v Ústeckém kraji, neustále sledujeme a jsme připraveni na ni okamžitě reagovat,“ uvedl Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče KZ Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Odběrová stanoviště přijímala od 1. července pouze objednané pacienty, fungovala asi jednu hodinu v týdnu.

Testovat se mohou nechat jak pacienti indikovaní krajskou hygienickou stanicí nebo praktickými lékaři, tak samoplátci. Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1756 korun.

ČTK

Od pátečních 7:00 budou muset lidé v Ústeckém kraji do ambulantních a sociálních zařízení i lékáren nosit roušky či jiné zakrytí nosu a úst. V kraji za poslední týden přibylo 18 potvrzených případů nákazy koronavirem, mezi nimi jsou také dva senioři. „Myslíme si, že by bylo vhodné ochránit osoby, které jsou nejvíce ohroženy, takže seniory, případně osoby trpící jiným závažným onemocněním,“ řekla dnes ráno novinářům ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Podle informací ministerstva zdravotnictví je aktuálně v Ústeckém kraji 617 lidí s laboratorně prokázaným onemocněním covid-19.