Kutnohorská nemocnice má nové pracoviště následné intenzivní péče

Nemocnice Kutná Hora. Foto: nemocnicekutnahora.cz

Nemocnice v Kutné Hoře má od 1. listopadu nové pětilůžkové pracoviště následné intenzivní péče. Pracoviště poskytuje dlouhodobou intenzivní péči o základní životní funkce pacientů, u kterých se stabilizoval stav po kritickém onemocnění a neobnovila se některá ze životních funkcí, informovala v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu.

„Lůžka vznikla transformací části oddělení multioborové JIP. Takto zaměřená lůžka v regionu Kolín a Kutná Hora, do nějž spadá více jak 175.000 obyvatel, chyběla. Jejich nedostatek se projevoval přetížeností oddělení akutní resuscitační péče v nemocnici Kolín,“ řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Nové pracoviště je takzvaně nadregionální, schopné přijímat pacienty nejen ze spádového regionu, ale prakticky z celé republiky. „Vybudování moderního oddělení následné lůžkové intenzivní péče v nemocnici Kutná Hora je velkým benefitem jak pro pacienty a jejich blízké, tak pro personál kutnohorské nemocnice, který se tak bude podílet na velmi specializované léčbě závažně nemocných,“ řekl Petr Chudomel, ředitel nemocnice Kolín, pod kterou kutnohorská nemocnice spadá.

ČTK