Kyjovská nemocnice chystá rekonstrukci ARO za 50 milionů

Foto: Nemocnice Kyjov

Nemocnice Kyjov připravuje rekonstrukci anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) skoro za 50 milionů korun. Zvýší se komfort pacientů i zaměstnanců. Mluvčí nemocnice Filip Zdražil ČTK řekl, že ARO patří k nejstarším v kraji a s výjimkou brněnských fakultních nemocnic je jedním z největších na jižní Moravě. Pokud na to poskytne peníze Jihomoravský kraj jako zřizovatel nemocnice, práce by mohly začít příští rok na jaře. Kraj má podle radního Milana Vojty (ANO) zájem ARO zrekonstruovat.

V Kyjově slouží oddělení ARO už 50 let a to bez výraznější rekonstrukce. Jihomoravský kraj už schválil 3,5 milionu korun na projektovou dokumentaci. Kompletní rekonstrukce a modernizace rozšíří kapacitu oddělení a zároveň se zlepšení propojení mezi jednotlivými pracovišti.

„Součástí projektu je například instalace výkonné vzduchotechniky. Nový provoz ARO navíc situujeme do těsné blízkosti operačních sálů, čímž odpadne složitý a zdlouhavý převoz pacienta mezi jednotlivými pracovišti,“ doplnil krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Milan Vojta.

Loni kyjovské ARO přijalo 305 pacientů. Průměrná ošetřovací doba jednoho nemocného je 10 dnů, doplnil Zdražil.

OMH/ČTK