LDN v Dačicích rekonstruovala jedno ze svých pater

Pacienti Léčebny dlouhodobě nemocných v dačické nemocnici dostali nové patro. Jihočeský kraj přispěl na rekonstrukci částkou 5,5 milionu

Léčebna dlouhodobě nemocných v Dačicích na Jindřichohradecku zrekonstruovala jedno ze svých dvou pater. Zbytek objektu opraví v příštím roce. Rekonstrukce začala v květnu a skončila v prosinci, modernizace se týkala 33 z 56 lůžek pro pacienty. Zřizovatelem nemocnice je jihočeský krajský úřad.

„Když jsem vstoupila do opravených prostor, tak jsem se jen zhluboka nadechla. Vypadají opravdu krásně,“ řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

Dodala, že podmínky dačické LDN už nevyhovovaly aktuálním potřebám. „Komfort je dnes součástí léčby a jsem ráda, že se nám podařilo přispět k zavedení tohoto trendu i v Dačicích,“ řekla. Náklady na rekonstrukci činily sedm milionů korun, kraj z toho zaplatil 5,5 milionu.

Dačickou nemocnici provozovala od začátku roku 2005 společnost PP Hospitals. Postupně ale kvůli nedostatku lékařů zrušila některá oddělení. Kvůli omezení akutní péče jí v roce 2008 město vypovědělo smlouvu, firma ale i po půlroční výpovědní lhůtě odmítla zařízení opustit. Jindřichohradecký soud v lednu 2010 rozhodl, že společnost musí budovy vyklidit. Od května 2009 zdravotnické zařízení převzal kraj.