Městská nemocnice Ostrava buduje nový operační sál pro ORL

Vybudování dalšího operačního sálu pro oddělení ušní, nosní, krční umožní provést vyšší počet plánovaných operačních výkonů. ostrava.cz

V Městské nemocnici Ostrava vzniká v pavilonu H3 druhý operační sál pro oddělení ORL. Stavba za více než 11 milionů korun bude hotova do konce září. Nový operační sál nahradí původní, který už nevyhovoval aktuálním technickým a hygienickým požadavkům. Novináře o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

„Vybudování dalšího operačního sálu pro oddělení ušní, nosní, krční nám umožní provést vyšší počet plánovaných operačních výkonů, jak v lokální, tak i celkové anestézii. Objednací doby zejména k operacím štítné žlázy a nádorů příštítných tělísek jsou momentálně až čtyři měsíce. Po zprovoznění druhého operačního sálu se zkrátí na čtyři až šest týdnů,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Prostory pro nový operační sál ve druhém patře pavilonu se dispozičně upravují. Mění se také vnitřní rozvody a instalace, modernizována budou osvětlovací i otopná tělesa a v sále bude instalována nová vzduchotechnika a vybavení.

Náklady na stavbu budou hrazeny z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava, který město v minulosti zřídilo a pravidelně do něj odkládá finance na postupnou modernizaci zdravotnického zařízení.

Po zprovoznění nového sálu pro ORL, bude mít nemocnice 17 operačních sálů. Nejvíce jich využívá oddělení chirurgie, které má k dispozici čtyři operační sály.