Městská nemocnice Ostrava rekonstruovala ambulantní část urologie

Práce stály nemocnici téměř 7,1 milionu korun

Ostravská městská nemocnice modernizovala za více než sedm milionů korun ambulantní část urologie. Kromě nových vyšetřoven lékařů i sociálního zázemí pro pacienty přibyl na oddělení i menší sál pro operativní zákroky.

Část prvního patra v pavilonu se renovovala od poloviny dubna. „Doteď jsme měli pouze jednu vyšetřovnu, díky dvěma se zkrátí čekací doba nejen na vyšetření, ale také k ambulantním zákrokům. Celkově rekonstrukce přinese zlepšení komfortu pro pacienty, jejichž počet se neustále zvyšuje, ale také pro tým zdravotníků,“ řekl primář urologie Rostislav Kuldan. V modernizovaném zázemí ambulantní části oddělení přibyla i nová zdravotnická technika. Během stavby se upravila i ambulantní část oddělení ortopedie, kde bylo zrekonstruováno sociální zařízení.

V roce 2017 do ambulance urologie přišlo 6921 pacientů, zaznamenala celkem 15 097 návštěv. O rok později pacientů bylo 7454 a ambulanci navštívili 16 410 krát. V první polovině letošního roku potřebovalo urologa městské nemocnice 4530 lidí, návštěv bylo 8390. Nejvytíženějším měsícem byl květen. Na oddělení urologie pracuje 12 lékařů. Sester, ošetřovatelů a sanitářů je dohromady 25.

Přestavbu město hradilo z Fondu pro rozvoj MNO, který v minulosti zřídilo kvůli nutným investicím do zdravotnické zařízení. Do fondu pravidelně odkládá peníze. Aktuálně v něm má přes 618 milionů korun.

„Od zřízení fondu v roce 2017 jsme do modernizace Městské nemocnice Ostrava investovali více než 500 milionů korun a další úpravy jsou před námi. Už na podzim bude hotový nový sál pro ORL a také úpravy dětského rehabilitačního stacionáře,“ uvedl náměstek primátora Zbyněk Pražák (KDU-ČSL).