Místo tajné schůzky Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka. Padla pokuta!

Restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě, kde se uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí, dostala od pražského magistrátu pokutu.

Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy s odkazem na vyjádření primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Podnik se ještě může bránit, a správní řízení tak zatím není ukončeno.

Kvůli schůzce, která se uskutečnila v době uzavření restaurací z důvodu epidemie koronaviru, skončil Prymula v pozici ministra a Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy ANO. Oba dostali podle informací České televize loni v prosinci od pražské hygienické stanice pokutu 3000 korun za porušení povinnosti nosit roušku. Přestupky podniků řeší magistrát.

„Magistrát rozhodl jakožto orgán veřejné správy ve věci porušení krizových opatření ze strany fyzické osoby provozovatele restaurace Rio’s,“ uvedl Hlubuček. Náměstek dále uvedl, že magistrát zatím nemá potvrzené převzetí písemnosti provozovatelem podniku. Po doručení začíná platit lhůta, ve které je možné se proti rozhodnutí bránit, a správní řízení tak stále není ukončeno. Restauraci vlastní podnikatel Raimund Špunda, který serveru řekl, že zatím písemnost nedostal a o ničem neví.

Hlubuček sdělil, že podobná jako u vyšehradského podniku je situace i restaurace Šeberák v Praze-Kunratiích. „Tam si to převzali včera (v pondělí) a začala běžet patnáctidenní lhůta,“ uvedl náměstek. Restauraci u rybníku Šeberák majitel koncem loňského roku opakovaně otevřel i přes platící zákaz.

vlb, ČTK