Rakušané na bouřemi poničený jih Moravy poslali dvě desítky sanitek a dva záchranářské vrtulníky. Okamžitou zdravotnickou pomoc poskytlo i Slovensko.
Nejvíc práce má nemocnice v Hodoníně, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pacienty z Hodonínska jsou připraveny přijmout nemocnice v Brně, jejichž zřizovatelem je stát.
„Jsem v kontaktu s panem ředitelem v Hodoníně, nabídl jsem mu pomoc. Kdyby to bylo třeba, mohli bychom z Brna poslat zdravotníky,“ uvedl Vojtěch. Situace je tam jako na bojišti, citoval ministr ředitele hodonínské nemocnice.
Pomoc poskytlo i hlavní město Praha.
Bouřky v Jihomoravském kraji si vyžádaly oběti na životech.


