Na Karvinsko připadá 39 procent nákazy koronavirem v kraji

Ostrava. Foto: Pixabay

V Moravskoslezském kraji přibylo za poslední den 12 lidí nakažených koronavirem. Nárůst je hlavně na Karvinsku, na které připadá 39 procent všech nemocných v kraji, v kterém od počátku pandemie onemocnělo už 2013 lidí. Na Karvinsku je k dnešnímu ránu 785 nemocných, což je o 11 více než v pondělí ráno. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Z nemoci covid-19 se v kraji za poslední den vyléčilo dalších sedm lidí, celkem je 1129 vyléčených. Počet zemřelých se nezměnil, v souvislosti s koronavirem dosud v regionu zemřelo 58 lidí. V léčení zůstává 826 lidí.

Kromě jedenácti nových případů na Karvinsku hygienici evidují také jeden nový případ na Ostravsku, kde je celkem 528 nemocných, což je druhý nejvyšší počet v kraji. Na Frýdecko-Místecku, kde je jedno z regionálních ohnisek nákazy, od pondělí nový případ nepřibyl, stále tam zůstává 363 nemocných. Bez nárůstu jsou i další tři okresy v kraji, na Novojičínsku je od počátku pandemie 105 nemocných, na Opavsku 206 nakažených a na Bruntálsku 26 pozitivně testovaných.

ČTK