Na Mayotte bylo zaznamenáno 65 případů cholery

Ve francouzském departementu Mayotte v Indickém oceánu zdravotníci zachytili 65 případů cholery včetně tříleté holčičky, která na nákazu zemřela ve středu. Informovalo o tom dnes francouzské ministerstvo zdravotnictví, které citovala agentura AFP.

Epidemie, která na Mayotte začala 18. března, má nyní jen jedno ohnisko a je pod kontrolou, dodalo ministerstvo. První případy cholery na ostrově byly zaznamenány u osob, které přijely z Komorských ostrovů, kde vypukla epidemie na začátku února. Podle poslední oficiální bilance se tato nemoc rozšířila na tři ostrovy a zaznamenáno bylo více než 2300 nakažených.

Cholera je vysoce infekční onemocnění, které napadá zažívací ústrojí. Vyvolávají ji bakterie přenášené znečištěnou vodou či potravou. Projevuje se akutními průjmy, zvracením a dehydratací. Při včasném podání léků choleru lze vyléčit, v opačném případě může nakaženého usmrtit do několika hodin.

Mayotte má podle oficiálních statistik asi 310.000 obyvatel, podle tamních úřadů žije ale na ostrovech lidí výrazně více. Téměř polovinu obyvatel tvoří přistěhovalci z Afriky nebo z Komor. Nejbližší komorský ostrov je vzdálen od Mayotte 70 kilometrů a mnoho lidí se pokouší moře překonat v malých člunech.