Náchod koupí za 13,5 mil.Kč starou polikliniku, plánuje opravu

Náchod, ilustrační foto. Zdroj: Wikimedia: Ewwwa

Město Náchod koupí za 13,5 milionu korun pozemek a budovu staré polikliniky na Denisově nábřeží. V objektu ordinuje jedenáct lékařů, především stomatologů. O koupi rozhodlo městské zastupitelstvo, sdělila mluvčí radnice Nina Adlof. Důvodem bylo to, že soukromí vlastníci se rozhodli budovu prodat a lékaři se obávali, že by nový vlastník s nimi nemusel počítat.

„Nákup staré polikliniky do našeho majetku je tou nejlepší možnou variantou, protože hrozba přerušení zubařských praxí, by představovala více než rok bez zajištění péče pro tisíce občanů. Právě jeden rok je totiž potřeba pro rekolaudaci případných nových prostor pro provozování zubařské praxe,“ uvedl starosta jedenadvacetitisícového Náchoda Jan Birke (ČSSD).

Město počítá s rekonstrukcí budovy odhadem za deset milionů korun. Mělo by jít například o výměnu oken, zateplení částí budovy, vybudování bezbariérového vstupu, výtahu, rozšíření parkoviště, opravu kotelny, modernizaci vytápění i o úpravu přilehlého parku.

„Veškeré opravy, na které chce město Náchod využít i možnosti čerpání dotací, budou po dohodě s lékaři probíhat za provozu, aby provoz ordinací nemusel být přerušen. Nové nájemní smlouvy budou uzavřeny k 1. dubnu 2020,“ sdělila Nina Adlof.

Letos má Náchod v plánu investice za 153 milionů korun. Hlavní investicí bude rekonstrukce mostu přes Metuji v Bělovsi za 22 milionů korun. Radnice také plánuje stavbu odpadového centra za 17 milionů korun a ve čtvrti Babí chce investovat devět milionů do stavby objektu spolkového, sportovního a kulturního centra.

ČTK