Nejsympatičtější česká sestřička je z Prahy

Finalistky soutěže o Nejsympatičtější sestřičku. Foto: sestrynasal.cz

Nejsympatičtější zdravotní sestřičku České republiky najdete na Rehabilitační klinice Malvazinky v Praze. Petra Verčík pracuje na doléčovacím oddělení pro muže a jejím mottem je „kdo bojuje, může prohrát, kdo nebojuje, už prohrál“.

Prestižní titul Sestra sympatie 2018 získala v 9. ročníku této soutěže, jejíž finále se uskutečnilo v pátek 8. března 2019 na X. jubilejním plese Sestry na sál! V pražském paláci Žofín jej za přítomnosti předních osobností české medicíny i veřejného života uspořádala agentura We Make Media pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu hlavního města Prahy jako výraz uznání a díků sestrám za jejich záslužnou práci. Sám ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se postaral o rozruch a následně o bouřlivý aplaus, když si připomněl bouřlivé mládí a zazpíval s kapelou, a to v naprosto „profesionální kvalitě“!

Vítězku 9. ročníku soutěže Sestra sympatie Petru Verčík tradičně vyhlásila MUDr. Ivana Kaderková, jednatelka pořádající agentury We Make Media, společně s Ing. Danielem Horákem, generálním ředitelem společnosti Česká lékárna holding, která je zlatým partnerem této významné soutěže.
zleva – Marcela Augustová (moderátorka), Mgr. Adam Vojtěch (ministr zdravotnictví ČR)

Během večera, kterým provázeli osvědčení moderátoři Marcela Augustová a Vojtěch Bernatský, získala v soutěži Sestra sympatie druhé místo Petra Fridrichová z interního oddělení kliniky EUC v Ústí nad Labem. Třetí příčka patřila Blance Szabó z interny Masarykovy městské nemocnice. O vítězkách mezi dvanácti finalistkami rozhodly hlasy dvanáctičlenné odborné poroty, v níž zasedli například profesor Pavel Pafko, docent Jan Měšťák, děkan 1. lékařské fakulty UK profesor Aleksi Šedo, ale i bývalý prezident Miss České republiky Miloš Zapletal. Hodnotili především celkovou osobnost soutěžících, jejich vztah k profesi a pacientům. Všechny finalistky se mohly těšit na hodnotné ceny.

TZ/OMH