Nejsympatičtější českou sestřičkou je Petra Verčík

Nejsympatičtější zdravotní sestřička České republiky se stará o pacienty v Rehabilitační klinice Malvazinky v Praze. Petra Verčík pracuje na oddělení následné intenzívní peče a jejím mottem je „kdo bojuje, může prohrát, kdo nebojuje, už prohrál“.

Prestižní titul Sestra sympatie 2018 získala v 9. ročníku této soutěže, jejíž finále se uskutečnilo v pátek 8. března 2019 na X. jubilejním plese Sestry na sál! V pražském paláci Žofín jej za přítomnosti předních osobností české medicíny i veřejného života uspořádala agentura We Make Media pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu hlavního města Prahy jako výraz uznání a díků sestrám za jejich záslužnou práci.

Petra Verčík pochází z Havířova a už devátým rokem žije v Praze. „Již krásné čtyři roky pracuji na rehabilitační klinice Mavazinky na oddělení následné intenzivní péče. Toto oddělení se mi stalo druhým domovem, a to díky kolektivu který tady máme. Moje práce mi umožňuje pomáhat lidem, kteří to nejvíce potřebují. Naplňuje mě, motivuje a stala se mou srdeční záležitostí,“ říká sestra sympatie za rok 2018.

Během večera, kterým provázeli osvědčení moderátoři Marcela Augustová a Vojtěch Bernatský, získala v soutěži Sestra sympatie druhé místo Petra Fridrichová z interního oddělení kliniky EUC v Ústí nad Labem. Třetí příčka patřila Blance Szabó z interny Masarykovy městské nemocnice. O vítězkách mezi dvanácti finalistkami rozhodly hlasy dvanáctičlenné odborné poroty, v níž zasedli například profesor Pavel Pafko, docent Jan Měšťák, děkan 1. lékařské fakulty UK profesor Aleksi Šedo, ale i řada dalších významných osobností. Hodnotili především celkovou osobnost soutěžících, jejich vztah k profesi a pacientům.

Všechny finalistky se mohly těšit na hodnotné ceny, hlavní výhrou pro vítězku se stalo zapůjčení vozu Škoda Rapid na 234 dnů od společnosti Přerost a Švorc auto, která je vedle nadačního fondu Elucidate stříbrným partnerem akce. Zlatým partnerem je Česká lékárna holding.