Největší výrobce ochranných rukavic zavře kvůli covid-19 polovinu továren

foto:pixabay

Výrobce zajišťující čtvrtinu světové produkce ochranných latexových rukavic zavře kvůli covid-19 více než polovinu svých továren. Produkce směřuje hlavně do Evropy a Severní Ameriky. Téměř 2500 zaměstnanců Top Glove má totiž pozitivní testy na covid-19.

Společnost Top Glove letos v souvislosti s šířením koronaviru zaznamenala obrovské zvýšení poptávky po jednorázových latexových rukavicích. Ročně je jich schopna vyrobit 70 miliard rukavic.

Malajsijské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že registruje prudký nárůst počtu případů infekce koronavirem v oblastech, kde se nacházejí továrny a ubytovny firmy Top Glove.

Otestováno bylo téměř 5800 dělníků a 2453 z nich mělo test pozitivní, sdělilo ministerstvo. Mnoho dělníků v továrnách firmy TopGlove v Malajsii jsou Nepálci, kteří bydlí v přeplněných ubytovacích komplexech.

Top Glove už v Malajsii uzavřela 16 továren a v dalších omezila provoz. Celkem jich chce zavřít 28. Společnost se zhruba 16 tisíci zaměstnanci provozuje 47 továren, z nichž 41 je v Malajsii, další v Thajsku, Číně nebo ve Vietnamu. Vývoz směřuje hlavně do Evropy a Severní Ameriky.

„Všichni, kdo měli pozitivní testy, byli hospitalizováni a jejich blízké kontakty jsou v karanténě, aby se zabránilo nákaze dalších dělníků,“ řekl generální tajemník malajsijského ministerstva zdravotnictví Noor Hisham Abdullah.

Firma Top Glove se v poslední době dostala do centra pozornosti nejen kvůli rekordně vysokým ziskům, ale také kvůli obviněním ze špatných pracovních podmínek.

JŠ/ČTK