Německo a Rakousko po zkrocení koronaviru daly zelenou cestování

Foto: pixabay

K významným uvolněním přeshraničního pohybu osob přistoupily Německo a Rakousko. Zatímco Berlín oznámil, že od 15. června zruší varování před cestami do 29 evropských zemí včetně České republiky, Rakousko už od čtvrtka končí kontroly v podobě zdravotních testů na všech svých hranicích s výjimkou těch s Itálií.

Bezprecedentní varování před cestami do všech zemí světa vyhlásilo Německo kvůli rychle se šířícímu koronaviru 17. března. Koncem dubna jej spolková republika prodloužila do 14. června. Pro velkou část evropských zemí už s dalším prodloužením nepočítá.

Cestování uvolňuje také Rakousko. Lidé z Česka, Slovenska i dalších sousedních států nebudou při cestě do alpské republiky muset předkládat negativní test na koronavirus a nepočítá se ani s povinnou karanténou. Situace bude jako před před koronavirovou krizí, řekl šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Belgie otevře své hranice k 15. červnu. Od příštího pondělí budou v zemi rovněž otevřeny již všechny obchody, restaurace a bary.

ČTK JŠ