Nemocnice Jičín bude mít lékárnu a nový vjezd za 36 milionů korun

Foto: Nemocnice Jičín

V krajské Oblastní nemocnici Jičín začala stavba společného objektu lékárny a nového vjezdu do areálu nemocnice. Stavba by měla být hotová do podzimu příštího roku. Za 35,8 milionu korun bez DPH ji postaví společnost HSF System SK z Žiliny. Po dokončení stavby lékárny a vrátnice by chtěl kraj v nemocnici zahájit půlmiliardovou investici do nového víceúčelového pavilonu s odděleními dialýzy, onkologie a interny.

Současný vjezd s vrátnicí již provozu nemocnice nevyhovuje. Stavbaři vrátnici zboří a na jejím místě a na přilehlých pozemcích postaví jednopodlažní objekt i s lékárnou, kterou zatím nemocnice nemá. Lékárna bude mít dvě výdejní místa. Jedno bude pro nemocnici a druhé pro veřejnost, které bude přístupné z areálu nemocnice i z ulice. Celý objekt zabere plochu asi 500 metrů čtverečních.

„Projekt počítá s rozšířením průjezdu, který není dostatečně široký pro hasičské a sanitní vozy,“ uvedl dnes radní kraje pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS). Stavbaři rozšíří i zadní vjezd do areálu nemocnice pro rychlý příjezd hasičů. Upraveno bude zděné oplocení u vrátnice. Součástí dodávky je také parkovací systém s pokladnami, který v budoucnu umožní zavedení placeného parkování v areálu.

Soutěž na stavební firmu kraj vyhlásil v březnu. Obdržel tři nabídky, z nichž dvě vyřadil pro překročení maximálně přípustné nabídkové ceny. Vítězná slovenská společnost HSF System SK je dceřinou společností ostravské společnosti HSF System. Před soutěží kraj předpokládal, že cena zakázky bude na úrovni 36,3 milionu korun bez DPH.

Dokončením stavby vjezdu a lékárny se podle Řehoře otevře cesta k vybudování pavilonu, který vznikne na místě zchátralé a uzavřené interny. Původní objekt stavbaři strhnou. V novém pavilonu budou i laboratoře a magnetická rezonance.

Současnou největší investicí kraje ve zdravotnictví je přestavba Oblastní nemocnice v Náchodě za 1,344 miliardy korun bez DPH zahájená loni v dubnu. Staví se za plného provozu nemocnice. Hotovo by mělo být v polovině roku 2020.

ČTK