Nemocnice Jihomoravského kraje dostaly zatím jen 500 vakcín, očkují zdravotníky

Foto: Nemocnice Břeclav

Některé nemocnice zřizované Jihomoravským krajem dostaly z první dodávky 500 vakcín k očkování proti nemoci covid-19. 

 Nemocnice Břeclav očkuje od dnešního rána, ve Znojmě spustí očkování před polednem. Vyškovská nemocnice plánuje, že začne očkovat od úterý. V neděli dorazilo do kraje prvních téměř 5000 vakcín, které si rozdělily obě brněnské fakultní nemocnice. Část z nich pak poslaly i do dalších zařízení. V úterý by měla do kraje dorazit dodávka dalších 10.000 vakcín.

Nemocnice Břeclav a Hustopeče, které mají jedno společné vedení, dostaly 150 vakcín. „Naplno už očkujeme. Zaměřili jsme se na zaměstnance covidových jednotek a na pacienty, kteří jsou v léčebnách dlouhodobě nemocných,“ uvedl ředitel nemocnic Petr Baťka.

Ve Znojmě mají 280 vakcín. „Začneme s očkováním v 11:30. Týkat se bude zaměstnanců například na ARO nebo JIP, ale také bude dobrovolné očkování pacientů nad 65 let,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Veselá. Podle ní je zájem větší, než kolik dávek nemocnice má, další dávky se ale očekávají v příštích dnech. Asi 50 vakcín dostane vyškovská nemocnice. „Dnes si pro ně jedeme, s očkováním začneme v úterý,“ uvedl ředitel zařízení Zdeněk Horák.

Fakultní nemocnice Brno si z 5000 vakcín nechala 3000, zbylé 2000 dostala Fakultní nemocnice u svaté Anny. Obě nemocnice začaly s očkováním v neděli. Část vakcín z fakultních nemocnic zamířila do krajských zařízení a také do Masarykova onkologického ústavu, Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie, ale také například do léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Milosrdných bratří.

ČTK