Nemocnice Kyjov opraví nevyhovující oddělení ARO

Foto: Nemocnice Kyjov

Nemocnice Kyjov chystá rekonstrukci anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) za 120 milionů korun. Prostory jsou nevyhovující a 50 let staré, řekl ředitel nemocnice Lubomír Wenzl. Nemocnice se snaží získat peníze z dotací z Evropské unie. Pokud bude úspěšná, práce by chtěla zahájit na jaře příštího roku.

V současnosti má ARO šest lůžek, po rekonstrukci a rozšíření prostor by bylo lůžek osm. „Rekonstrukce obsahuje rozšíření stávajících prostor, ale také nové rozvody, klimatizaci, podlahy. Zvýší se tím komfort pro pacienty i personál,“ uvedl Wenzl.

Náklady se podle něj pohybují kolem 120 milionů, zcela by je mohla pokrýt dotace. „Částka je ale kalkulovaná nějakou dobu zpět. Nyní víme, jak narůstají ceny stavebních materiálů. Proto by bylo nejlepší začít co nejdříve. Pokud by bylo nějaké navýšení, budeme muset hledat další zdroje, ať už vlastní nebo u zřizovatele, Jihomoravského kraje,“ dodal Wenzl.

Pokud bude nemocnice se žádostí o dotaci úspěšná, chce s pracemi začít příští rok na jaře. „Je to otázka dvou let. Začali bychom tam, kde nebudeme muset omezit provoz. V určitých fázích by ale provoz musel být omezen. Částečně pak můžeme využít naši chirurgii nebo internu, ale není vyloučené, že budeme muset péči přesunout jinam,“ řekl Wenzl.

Nemocnice Kyjov je jednou z devíti nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem. Pracuje v ní kolem 1000 zaměstnanců. Roční obrat je zhruba miliarda korun.

ČTK, vlb