Nemocnice Kyjov zavřela neurologii, sedm pracovníků má covid-19

Testování ptačí chřipky. Ilustrační foto Pixabay

Nemocnice Kyjov dočasně uzavřela neurologické oddělení, sedm zaměstnanců má nemoc covid-19, uvedl to mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Podle něj bude oddělení zavřené odhadem nejméně do konce srpna. Hospitalizovaní pacienti zůstávají na oddělení, nové případy však zařízení směřuje do jiných nemocnic.

Na případ nákazy upozornila Česká televize. „Čtyři potvrzené případy jsou doktoři, tři se týkají nelékařského personálu. Vzhledem k tomu, že je doba dovolených a neurologie je jedno z oddělení, kde se potýkáme s podstavem, je dočasně uzavřené,“ uvedl Zdražil. V karanténě jsou další pracovníci, kteří přišli s nakaženými do kontaktu.

Podle něj bude oddělení uzavřeno odhadem další dva týdny. „Pacienti, které máme hospitalizované, zůstávají v naší péči přímo na neurologii. Nicméně nové klienty nepřijímáme. Jsme nuceni je odkazovat na okolní pracoviště jako například Břeclav nebo Vyškov,“ řekl Zdražil.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni přes 1260 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Tři pacienti ve vážné stavu jsou ve Fakultní nemocnici u svaté Anny, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Dva jsou na umělé plicní ventilaci.

ČTK