Nemocnice Náchod má nový rentgen a ultrazvuk

Starý rentgen nahradí moderní přístroj

Krajská Oblastní nemocnice Náchod v minulých dnech otevřela nová pracoviště pro rentgen a ultrazvuk. Investice přišla na 18 milionů korun, z nichž část hradila dotace z evropského programu IROP. V opakovaném tendru nyní nemocnice hledá dodavatele magnetické rezonance, hodnota zakázky je asi 51 milionů korun.

Pro pracoviště rentgenu a ultrazvuku nemocnice od loňského října za provozu upravila prostory ve třech budovách. Vybavila je novými ultrazvuky a pořídila i nový rentgen. „Nové prostory radiodiagnostického oddělení přinesou větší možnosti pro lékaře a pacientům komfortnější prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Do tendru na magnetickou rezonanci přišly v květnu dvě nabídky a nemocnice je nyní hodnotí. Tendr byl vypsán na konci března a je již třetí v pořadí. Předchozí dvě soutěže nemocnice z různých důvodů zrušila. Nemocnice zajišťuje péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli a magnetická rezonance jí chybí. Pacienti musejí dojíždět na vyšetření do krajské nemocnice v Trutnově nebo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Od loňského dubna kraj v areálu nemocnice staví dva nové pavilony za 1,344 miliardy korun bez DPH. Hotové by měly být v polovině roku 2020.