Nemocnice Sokolov nemohla v úterý přijmout nové pacienty s covidem

Přetížená Nemocnice v Sokolově nemohla v úterý přijmout nové pacienty s koronavirem. O víkendu jich přijala velký počet, přes 80 nových, kapacity proto měla plné. Nové pacienty museli záchranáři převážet do okolních nemocnic.

V České televizi na to dnes upozornil primář interního a covidového oddělení Nemocnice Sokolov Martin Straka. Podle mluvčí Nemocnice Sokolov Markéty Singerové se již situace díky převozům mírně uklidnila.

„Bylo to jen jeden den, v ten moment jsme zaplnili lůžka, pacienty jsme museli směřovat jinam. Momentálně příjem probíhá dále,“ řekla Singerová.

Nemocnice přijala přes víkend velký počet covid pozitivních pacientů, navíc neměla tolik převozů do ostatních nemocnic. „Museli jsme zajistit další převozy a následně se zase uvolnila některá lůžka, tak abychom si vytvořili kapacitu pro další příjem. To je běžná praxe,“ uvedla Singerová.

Podle mluvčí je stále těžší hledat volná lůžka pro pacienty s covidem-19 v ostatních nemocnicích, protože jsou rovněž přetížené. Převozy ale i přes vypjatou situaci pokračují, například v úterý zdravotníci přemístili deset pacientů v rámci kraje. Na dnešek jsou naplánovány další přesuny.

Kvůli epidemii nemoci covid-19 stále čelí i další nemocnice v kraji náporu pacientů. Z téměř 78 lůžek na jednotkách intenzivní péče a ARO zůstává volných šest, z nichž pouze jedno je určeno pro pacienty s covidem. Ze zhruba 598 standardních nemocničních lůžek s kyslíkem je pro nakažené novým koronavirem volných 14. Reprofilizovaná lůžka, tedy ta, která byla původně určena k poskytování péče jiného typu či odbornosti, jsou na intenzivní péči téměř obsazena.

ČTK