Nemocnice úspěšně operovala řidiče zraněného při nehodě v Brně

Foto: HZS JMK

Dětská nemocnice spadající pod Fakultní nemocnici Brno propustila do domácího ošetřování dítě, které se v Brně zranilo při pondělní srážce tramvaje a trolejbusu, sdělil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Při nehodě bylo zraněno 40 lidí včetně dvou dětí a obou řidičů, někteří těžce. Lékaři Úrazové nemocnice podle ředitele Zdeňka Buštíka úspěšně operovali jednoho z řidičů.

Ze 40 lidí bylo 13 zraněných těžce a středně těžce. Záchranáři raněné odvezli do různých nemocnic ve městě. Někteří skončili i ve Vojenské nemocnici a také na klinice SurGal.

„Přijali jsme pět dospělých pacientů a jedno dítě, to jsme už propustili,“ uvedl Žára za fakultní nemocnici.

Deset pacientů ošetřili pracovníci Úrazové nemocnice, čtyři z nich ponechala v hospitalizaci. „Zatím nemáme žádnou změnu. Řidiče jsme úspěšně operovali,“ řekl Buštík.

Nehoda se stala před pondělní 14. hodinou a téměř na šest hodin zablokovala Křenovou ulici. Průjezdná byla kolem 19:30. V Brně se tvořily velké kolony jak v blízkosti nehody, tak na objízdných trasách. Příčinou nehody se zabývají policisté. Vznikla škoda kolem dvou milionů korun.

O příčině nehody se spekuluje. Podle některých výpovědí přecházela po přechodě pro chodce na červenou žena s kočárkem a řidič trolejbusu se jí snažil vyhnout.

ČTK/OMH