Nemocnice v Krumlově zahájí provoz ambulance bolesti

Český Krumlov, foto: Pixabay

Českokrumlovská nemocnice v lednu zahájí provoz ambulance bolesti. Bude sloužit především pacientům s chronickými potížemi. Nyní museli z celého Českokrumlovska dojíždět na ambulanci bolesti do českobudějovické nemocnice, řekl předseda představenstva českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián.

„V ambulanci bude zajišťováno zavádění střednědobých žilních vstupů u hospitalizovaných pacientů. Ambulance rovněž poskytne převazy pacientům se zavedeným dlouhodobým žilním vstupem,“ řekla primářka českokrumlovského anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ivana Staňková. Takzvané PICC katétr může mít pacient zavedený v žíle třeba i rok. Slouží ke kontinuální aplikaci léků.

Chronická bolest podle Floriána často trápí lidi několik měsíců a někdy i roky. „Pacient s touto diagnózou je podle všech dostupných vyšetření zdráv, ale přesto trpí. Nalezení příčiny bolesti je v takovém případě velmi nelehké. Úleva od bolesti je v těchto případech dlouhodobější proces, při kterém musí pacient i lékař projevit především velký kus trpělivosti,“ uvedl.

Českokrumlovská nemocnice má podle Floriána šest anesteziologů, z nichž dva získali atestaci přímo na obor ambulance bolesti. „Například pro pacienty z Pošumaví bude velký rozdíl cestování, pokud pojedou do nemocnice do Českého Krumlova nebo do Českých Budějovic,“ uvedl Florián.

ČTK