Nemocnice v Karlovarském kraji vyhlásily zákaz návštěv

Ilustrační foto Pixabay

Nemocnice v Karlovarském kraji vyhlásily kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv. Jako první omezila návštěvy nemocnice v Ostrově. Od dnešního dne zákaz návštěv platí i v krajské nemocnici v Karlových Varech a v Chebu. Dnes vyhlásí zákaz návštěv i nemocnice v Sokolově, řekla ČTK mluvčí nemocnice Markéta Singerová. V Karlovarském kraji dosáhla v minulém týdnu nemocnost chřipkovými onemocněními hranice epidemie.

V nemocnici v Ostrově platí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních, vyjma interního oddělení a oddělení jednodenní chirurgie. V nemocnici v Karlových Varech a Chebu je omezení návštěv platné ode dneška na všech lůžkových oddělení. „Výjimku tvoří dětská oddělení obou nemocnic, kdy bude návštěva rodičům umožněna vždy po domluvě s lékařem a aktuálním provozním stavu oddělení,“ řekl ČTK mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Podle Singerové bude ode dneška zákaz návštěv i v nemocnici v Sokolově. „Během dneška ho nemocnice v Sokolově vyhlásí s okamžitou platností,“ řekla mluvčí.

Počty nemocných akutními respiračními infekcemi podle statistik Krajské hygienické stanice oproti předešlému týdnu výrazně vzrostly, mezi čtvrtým a pátým kalendářním týdnem o 38,5 procenta. Nejvyšší nemocnost byla podle posledních údajů v okrese Karlovy Vary, kde bylo 2055 nemocných na 100.000 obyvatel. Naopak nejnižší byla v okrese Cheb, kde bylo 1628 nemocných na 100.000 obyvatel.

ČTK