Nemocnice v Pardubickém nemají dostatek parkovacích míst

Parkování. Zdroj: Pixabay

Pardubický kraj plánuje v Litomyšlské nemocnici vybudovat parkovací místa v prostorách po bývalé čističce odpadních vod. Za 7,3 milionu korun bez DPH by mohlo vzniknout 77 parkovacích míst, polovinu nákladů uhradí město, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták. Zlepšit parkování v celé lokalitě má také záměr radnice, která chce před nemocničním areálem postavit parkovací dům. Nedostatek míst k parkování trápí všechny krajské nemocnice akutní péče.

V Pardubicích odstavená auta zaplňují ulice v okolí nemocnice, situaci by měl vyřešit parkovací dům pro téměř 600 vozů, který se nyní projektuje. Dřívější odhadované náklady výstavby činily více než 170 milionů korun.

Složité parkování je rovněž u Chrudimské nemocnice. Řidiči často odstaví auto na parkovišti u nákupního střediska, které je přes ulici, což obchod nelibě nese. Zcela zaplněná bývá také vedlejší odstavná plocha za střediskem, na menším parkovišti u bývalé brány do nemocnice už většina motoristů ani nezkouší volné místo hledat. Ve všední dny je kritická situace i na parkovišti před Svitavskou nemocnicí.

ČTK