Nemocnice Valašské Meziříčí letos dokončí modernizaci lůžek

Foto: Nemocnici Valašské Meziříčí

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny Agel, letos dokončí modernizaci lůžkového fondu, sdělila mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

„Od roku 2012, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo prozatím pořízeno celkem 184 elektricky polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací na standardní oddělení a jednotky intenzivní péče v celkové hodnotě převyšující sedm milionů korun. Posledních 35 lůžek bude dodáno během letošního roku na gynekologicko-porodnické oddělení,“ uvedla mluvčí.

Letos v březnu již nemocnice vybavila 46 elektricky polohovatelnými lůžky za téměř dva miliony korun obě interní oddělení.

Nová polohovací lůžka přinesla pacientům především vyšší komfort a pohodlí. „Dokončení modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Přidanou hodnotou je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ uvedla hlavní sestra nemocnice Jana Pelikánová.

Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s větší hmotností i výškou. „Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka,“ uvedla Pelikánová.

ČTK