Nemocnice Zlínského kraje měly na konci října zisk 70,8 mil.Kč

Nemocnice Zlín

Čtyři nemocnice zřizované Zlínským krajem hospodařily na konci října se ziskem 70,81 milionu korun. Hospodařením nemocnic se na dnešním zasedání zabývali krajští zastupitelé.

Kladné hospodaření vykázaly k 31. říjnu Uherskohradišťská, Vsetínská a Kroměřížská nemocnice, Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně byla stejně jako v minulých měsících ve ztrátě, na konci října činila 983.000 korun, na konci září to bylo téměř 8,3 milionu korun.

Ztrátu způsobily podle hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) zejména zvýšené osobní náklady, na mzdy zaměstnanců šlo letos o 160 milionů korun více než loni. „Část z toho tvoří také mzdy zaměstnanců KNTB, kteří jezdí pracovat do Vsetínské nemocnice, abychom udrželi onkologii a oční ve Vsetíně, tak je transportujeme ze zlínské nemocnice,“ řekl dnes hejtman ČTK.

Osobní náklady v nemocnici podle něj nebyly letos s odbory vyjednány vyváženě. „Představenstvo nevyjednalo úplně dobrou dohodu, osobní náklady zapříčinily, že nemocnice byla dlouho ve ztrátě, ale věřím, že to příští rok představenstvo napraví a zisk bude podstatně lepší, abychom měli víc na všechny investice, které nemocnice musí do přístrojů dávat, a tak dále,“ uvedl Čunek. Hospodaření zlínské nemocnice by podle něj mělo na konci letošního roku být kladné, zisk by měl činit několik milionů korun.

Kroměřížská nemocnice hospodařila na konci října se ziskem 23,7 milionu korun, Uherskohradišťská nemocnice 18,1 milionu a Vsetínská nemocnice přes 30 milionů korun.

Loni krajské nemocnice hospodařily se ziskem přes 140 milionů korun, přičemž kladný výsledek měly všechny čtyři, o rok dříve činil zisk nemocnic 133,7 milionu korun.

ČTK