Neratovice na Mělnicku postaví polikliniku s 24 ordinacemi

Neratovice, ilustrační foto Wikimedie, Krokodyl.

Neratovice na Mělnicku postaví polikliniku s 24 ordinacemi a dalšími službami, jako je lékárna či místo pro odběry. Radnice tak chce ve městě udržet lékaře a poskytnout jim dobré podmínky pro provozování praxí. Poliklinika je investiční prioritou města. Stavba by měla začít v roce 2021 a potrvá zhruba rok a půl, řekl starosta Roman Kroužecký (Společně pro Neratovice).

Město nechalo na stavbu udělat architektonickou studii, která už je hotová a byly do ní zapracovány i připomínky lékařů. Nyní pokračuje zpracování projektové dokumentace. „Do konce roku bychom chtěli vybrat dodavatele stavby,“ uvedl starosta.

Náklady na novou budovu dosáhnou dle předpokladů kolem 100 milionů korun, zhruba 30 procent by město mělo zaplatit z dotace ministerstva životního prostředí na energeticky úspornou stavbu.

Objekt současné polikliniky, který nebyl v dobrém technickém stavu, město zprivatizovalo před několika lety. Nyní je v rukou družstva, které lékařům zdražilo nájemné. Nájemné v nové poliklinice by mělo být nastavené tak, aby se lékařům vyplatilo ordinace provozovat.

ČTK