Novoměstská nemocnice pořídila 120 nových televizí pro pacienty

Nemocnice Nové Město na Moravě

Pacienti v novoměstské nemocnici mohou od září sledovat při hospitalizaci své oblíbené programy na nových televizorech. K výměně televizí nemocnice přistoupila kvůli přechodu na DVB-T2. Fungují jako automaty. Celodenní provoz stojí dvacet korun.

„Měli jsme asi 80 televizorů. Na svůj oblíbený program se mohli dívat pacienti na interním oddělení, urologii, chirurgii, neurologii a ortopedii. Tam je všechny vyměníme. Dalších 40 úplně nových televizorů udělá radost pacientům na gynekologii a všech třech odděleních dlouhodobě nemocných. Celkem tak bude v novoměstské nemocnici pacientům sloužit 120 televizí,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Nové televizory novoměstské nemocnici pořídil, a také je provozuje dodavatel. Nemocnice se pro tento model před lety rozhodla hlavně z ekonomických důvodů.

„Nemáme finanční prostředky na nákup takového množství nových televizorů, navíc něco stojí také servis a opravy. Desetitisíce korun ročně stojí koncesionářské poplatky,“ uvedl ekonomický náměstek nemocnice Jiří Weisshaupt.

„Tyto všechny náklady jdou za firmou. Navíc nám ještě platí za každý televizor ročně skoro tisíc korun pronájem,“ upřesnil Weisshaupt.

Televize fungují jako automaty. Celodenní provoz stojí pacienty dvacet korun.