Novým ředitelem nemocnice ve Vyškově bude Zdeněk Horák

Zdeněk Horák

Ředitelem krajské nemocnice ve Vyškově bude od 1. srpna Zdeněk Horák. Nahradí Věru Seidlovou, která pracuje v nemocnici od roku 1990 a 21 let byla ředitelkou. Podle svých slov už si chce v důchodovém věku odpočinout a zbavit se velké odpovědnosti. Řekla to na tiskové konferenci. Horák působil v minulosti jako ředitel několika nemocnic v Česku, naposledy řídil nemocnici v Bílovci na Novojičínsku.

Vyškovská nemocnice aktuálně prodělává rekonstrukci za 127 milionů korun. Příští rok tak bude v novém neurologie a také oddělení ORL (ušní, nosní a krční), jde o budovu B a část budovy C. Horák zatím o svých záměrech podrobněji nehovořil a poprosil o čas na „rozkoukání“ v nové nemocnici. Seidlová se podle svých slov od řízení zcela neodstřihne a ještě po nějaký čas bude novému vedení k dispozici v případě potřeby.

Nemocnice Vyškov poskytuje v okrese léčebnou péči zhruba pro 90.000 obyvatel. Zřizovatelem je Jihomoravský kraj, který kromě vyškovské nemocnice provozuje i nemocnice ve Znojmě, Ivančicích, Letovicích, Břeclavi, Hustopečích, Tišnově, Hodoníně a Kyjově.